REGISTRACE |
PŘIHLÁŠENÍ

PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK

PŘIHLÁSIT SE PŘES GOOGLE
nebo
Severní Amerika

Když se řekne Amerika, tak se mnoha lidem okamžitě vybaví Spojené státy americké, země neomezených možností a sen mnoha generací přistěhovalců. USA i sousední Kanada mohou nabídnout množství rušných velkoměst i úžasné přírodní scenérie. Pokud toužíte po trochu odlišném zážitku, můžete se vydat do jižní části severoamerického kontinentu, kde se v minulosti nacházelo sídlo starobylých civilizací Mayů a Aztéků.

USA

Pozici nejnavštěvovanějšího místa USA si stále udržuje New York, jehož symbolem je Socha svobody a čtvrť Manhattan se záplavou mrakodrapů, mezi kterými se do roku 2001 tyčily budovy Světového obchodního centra. Při východním pobřeží naleznete další významná města, která hrála důležitou roli při zrodu USA, jako jsou Filadelfie, Boston nebo hlavní město Washington s budovami Kapitolu a Bílého domu. Z dalších velkých center bychom měli zmínit alespoň Chicago při pobřeží Michiganského jezera a dvě slavná kalifornská města – Los Angeles, sídlo filmového Hollywood, a San Francisco se známým mostem Golden Gate.

Amerika autem

K americké kultuře neodmyslitelně patří cestování autem, a pronájem auta proto může být dobrou volbou, pokud chcete poznávat zdejší přírodní krásy. V USA se můžete těšit na nepřeberné množství národních parků. Nejstarším národním parkem světa je Yellowstone, proslulý svými horkými prameny a gejzíry. Národní parky Sequoia a Yosemite v kalifornském pohoří Sierra Nevada jsou domovem největších živých organismů na světě – sekvojí. V sousedním státě Arizona se nachází nejvyhledávanější přírodní památka USA, kterou je Grand Canyon při řece Colorado. Velké oblibě se těší také oblast Velkých jezer na severu země se známými Niagarské vodopády. Odtud je to již jenom krok do sousední Kanady, kde si přijdou na své milovníci divoké a nespoutané přírody.

Amerika -staré civilizace

Trochu jiné zážitky vám může nabídnout jižní část kontinentu, které byla před příchodem španělských dobyvatelů domovem velkolepých civilizací Mayů a Aztéků. Jejich památky je zde možné najít až do dnešních dnů – patří k nim zaniklé město Teotihuacán nebo komplex pyramid Chichen Itzá na poloostrově Yucatan. Při návštěvě Mexika byste neměli zapomenout ani na hlavní město Ciudad de México, položené v nadmořské výšce 2 000 m, a také na některé z turistických letovisek, jako jsou Acapulco nebo Cancún. Skvělou dovolenou však můžete strávit také na karibských ostrovech, jako jsou Kuba, Jamajka, Bahamy či Curacao.

Severní Amerika - státy

Antigua a Barbuda
Bahamy
Barbados
Belize
Dominika
Dominikánská republika
Grenada
Guatemala
Haiti
Honduras
Jamajka
Kanada
Kostarika
Kuba
Mexiko
Nikaragua
Panama
Salvador
Spojené státy americké
Svatá Lucie
Svatý Kryštof a Nevis
Svatý Vincenc a Grenadiny
Trinidad a TobagoMyCestovatele.cz - Web pro cestovatele - 2012-2019 - Daniel Lynn | PARTNEŘI | ZEMĚ | LETENKY | PRIVACI POLICY