REGISTRACE |
PŘIHLÁŠENÍ

PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK

PŘIHLÁSIT SE PŘES GOOGLE
nebo
Jižní Amerika

Jižní Amerika je světadílem, kde se setkává původní indiánská kultura s evropskou civilizací. Můžete zde narazit na památky, které zde zůstaly po velkolepé říši Inků, ale také s živým křesťanským odkazem, který s sebou přinesli v 16. století španělští a portugalští dobyvatelé. To vše je zasazeno do výjimečně krásného přírody.

Příroda

Z přírodních zajímavostí Jižní Ameriky bychom měli na prvním místě jmenovat Amazonský prales, přezdívaný také jako „zelené plíce planety“. Se svojí rozlohou 5,5 miliónů km2 zaujímá více než polovinu plochy celé Brazílie a také části Kolumbie, Venezuely, Peru či Ekvádoru. Tento největší tropický deštný les na světě, kterým protéká mohutná řeka Amazonka, je domovem nesčetného množství živočišných i rostlinných druhů, v posledních desetiletích mu však uškodila velká sucha a také rozsáhlé kácení. Pokud nemáte dostatek odvahy a fyzické kondice na několikadenní výpravu do nitra džungle, můžete se vydat alespoň na některá nejzajímavější místa jihoamerického kontinentu.

Pokud byste toužili seznámit s neobvyklými živočišnými druhy, jejichž pozorování vedlo Charlese Darwina k formulování evoluční teorie, můžete se vypravit na sopečné ostrovy Galapágy, vzdálené 1 000 km na západ od břehů Ekvádoru. Skvělým zážitkem může být také výprava k jezeru Titicaca, položenému v nadmořské výšce téměř 4 000 metrů na náhorní plošině uprostřed Andských velehor. Nedaleko od něj se nachází také ruiny starobylého inckého města Machu Picchu. Toto místo, ležící v dnešním Peru, zcela uniklo pozornosti španělských dobyvatelů a nedávno bylo prohlášeno za jeden z novodobých sedmi divů světa.

Vodopády, pouště

Jižní Amerika je kontinentem s úžasnými vodopády – Andělský vodopád ve Venezuele je se svou výškou 979 metrů nejvyšším na světě, kvůli obtížně přístupnému terénu se však k němu dostanete pouze letadlem. Snáze dostupné jsou vodopády Iguaçu na hranicích mezi Brazílií a Argentinou, které svojí šířkou čtyřikrát předčí známé Niagarské vodopády v USA. Zcela odlišný zážitek může nabídnout chilská poušť Atacama, považovaná za jedno z nejsušších míst na zemi. Vzhledem k tomu, že nápadně připomíná povrch na Marsu, bývá s oblibou využívána při natáčení sci-fi filmů.

Jižní Amerika a zábava

Jižní Amerika má však rozhodně co nabídnout také těm, kdo touží po zábavě – je proslulá svými plážemi, přátelskými lidmi, sambou a obrovskými karnevaly. Nejznámější z nich se koná v brazilském Rio de Janeiru, jehož dominantou je známý vrch Cukrová homole se sochou Ježíše Vykupitele. Z dalších velkoměst Jižní Ameriky bychom měli jmenovat alespoň Sao Paulo, brazilské centrum obchodu, nebo argentinské hlavní město Buenos Aires, známé svou kosmopolitní atmosférou, které žije rušným nočním životem a nabízí spoustu památek i příležitostí k nákupům.

Jižní Amerika - státy

Argentina
Bolívie
Brazílie
Ekvádor
Guyana
Chile
Kolumbie
Paraguay
Peru
Surinam
Uruguay
VenezuelaMyCestovatele.cz - Web pro cestovatele - 2012-2019 - Daniel Lynn | PARTNEŘI | ZEMĚ | LETENKY | PRIVACI POLICY