REGISTRACE |
PŘIHLÁŠENÍ

PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK

PŘIHLÁSIT SE PŘES GOOGLE
nebo
Evropa

Evropa, přezdívaná jako „Starý kontinent“, může nabídnout nepřeberné množství zajímavých turistických cílů. Více než kdekoliv jinde na světě si zde přijdou na své milovníci kulturních památek, architektury a historie, což je také důvodem návštěvy mnoha hlavních evropských měst cestovateli ze všech koutů světa. Určitě však nezklame ani ty, kdo dávají přednost odpočinkové letní dovolené – při pobřeží Středozemního, Jaderského, Egejského či Černého moře se rozprostírají příjemné písečné pláže s krásnou přírodou kolem. Pokusíme se vám představit krátký výčet destinací, které se dlouhodobě řadí mezi nejoblíbenější.

Zájezdy po Evropě

Velké popularitě se těší autobusové poznávací zájezdy po evropských státech či regionech. Mezi turisticky nejatraktivnější země patří Francie. Na čele se tradičně drží metropole Paříž (pokud cestujete s dětmi, neměli byste jim odepřít návštěvu nedalekého Disneylandu). Vyhledávané jsou také okružní cesty po regionech Provence, Normandii či Bretani. Oblíbené jsou rovněž zájezdy do Itálie, která může nabídnout krásné antické a renesanční památky (Řím, Neapol, severoitalská města). Pokud bychom chtěli zůstat blíže našich hranic, může být dobrou volbou Německo (Bavorsko, okolí Berlína, Porýní) nebo zájezdy do rakouských nebo švýcarských Alp.

Euro víkendy

V posledních letech si začínají získávat velkou oblibu tzv. eurovíkendy. Pokud se v kalendáři vyskytne příhodná kombinace víkendu a státního svátku, můžete toho využít pro cestu do některé z evropských metropolí. Jedná se o snadnou možnost, jak přijít do kontaktu s úžasnými kulturními památkami a užít si spoustu zábavy. Letenky i ubytování v hotelu si můžete rezervovat pohodlně online. Na vlastní oči pak spatříte pařížskou Eiffelovu věž, římské náměstí sv. Petra, londýnský Tower, barcelonskou katedrálu Sagrada Familia či síť benátských vodních kanálů. Do Vídně se můžete snadno vypravit také autem, autobusem nebo vlakem.

Evropská moře

Představa o ideálně strávené dovolené je pro mnoho lidí neodmyslitelně spojená s pobytem u moře. Se začátkem prázdnin vyrážejí houfy českých turistů vlastními auty do Chorvatska (na Makarskou riviéru, Hvar, do Dalmácie či Istrie). Na ty, kdo dávají přednost organizovaným leteckým zájezdům, čekají pláže na řeckém Rhodosu, Korfu, Chalkidiki či Krétě, španělská Costa Brava, Mallorca či Kanárské ostrovy nebo italské Gargáno, Kalábrie, Toskánsko a Sicílie. V poslední době se vracejí do obliby také bulharské Sluneční pobřeží a Zlaté písky.

Evropa - státy

Albánie
Andorra
Belgie
Bělorusko
Bosna a Hercegovina
Bulharsko
Černá Hora
Česká republika
Dánsko
Estonsko
Finsko
Francie
Chorvatsko
Irsko
Island
Itálie
Lichtenštejnsko
Litva
Lotyšsko
Lucembursko
Maďarsko
Makedonie
Malta
Moldavsko
Monako
Německo
Nizozemsko
Norsko
Polsko
Portugalsko
Rakousko
Rumunsko
Řecko
San Marino
Slovensko
Slovinsko
Spojené království
Srbsko
Španělsko
Švédsko
Švýcarsko
Turecko
Ukrajina
VatikánMyCestovatele.cz - Web pro cestovatele - 2012-2019 - Daniel Lynn | PARTNEŘI | ZEMĚ | LETENKY | PRIVACI POLICY