REGISTRACE |
PŘIHLÁŠENÍ

PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK

PŘIHLÁSIT SE PŘES GOOGLE
nebo
Austrálie a Oceánie

Austrálie je rozlohou nejmenším světadílem. Společně s přilehlými souostrovými a ostrovy Oceánie (kterých je přes 20 tisíc) ale zaujímá obrovskou plochu Tichého oceánu. Od tohoto kontinentu nás dělí veliká vzdálenost, může nám však nabídnout naprosto jiné zážitky, než na jaké jsme běžně zvyklí. Můžeme zde poznat panenskou přírodu Austrálie či Nového Zélandu, ale také rušný život moderních velkoměst. Nejvhodnější dobou pro návštěvu u protinožců bývají většinou měsíce listopad až březen, na mnoha tropických ostrovech v Tichém oceánu bývají dobré podmínky pro slunečnou dovolenou po celý rok.

Zajímavosti Austrálie

K největším australským zajímavostem bezesporu patří Velký bariérový útes, táhnoucí se v délce více než 2000 km při severovýchodním pobřeží kontinentu. Tento největší korálový útes na světě je útočištěm nesčetného množství ryb, plazů, korýšů a měkkýšů a představuje opravdový ráj pro potápěče. Úžasnou přírodní podívanou může nabídnout také další zajímavost, kterou je Velká oceánská cesta. Tato 250 km dlouhá silnice začíná zhruba 100 km západně od Melbourne a prochází kolem krásných útesů, pláží a národních parků. Blízko jihovýchodního pobřeží se nachází také ostrov Tasmánie, jehož velkou část pokrývají přírodní rezervace se spoustou nevšedních forem života.

Velkoměsta

Pokud dáváte přednost spíše městskému životnímu stylu, můžete navštívit některé z australských velkoměst, které jsou rozeseté především při jihovýchodním pobřeží země. Největším městem je Sydney, kde se konaly letní olympijské hry v roce 2000. Mezi jeho symboly patří moderní budova Opery, položená v blízkosti Královských botanických zahrad, a více než 500 metrů dlouhý most Harbour Bridge. Co do velikosti se může se Sydney rovnat také Melbourne, kterému se pro velké množství parků a zahrad přezdívá „zahradní město“. Setkáte se zde s atraktivní směsí viktoriánské architektury a moderní zástavby se spoustou mrakodrapů.

Nový Zéland

Pokud toužíte spatřit nedotčenou přírodu, která byla kulisou slavné filmové trilogie Pán prstenů, můžete se vypravit na Nový Zéland, vzdálený zhruba 2000 km na východ od Austrálie. Na zdejších dvou hlavních ostrovech můžete spatřit velkolepé ledovce, malebné fjordy, strmé hory, vulkanické náhorní plošiny, ale také rozsáhlé pláně, subtropické lesy a krásná písčitá pobřeží. Můžete se zde také seznámit s kulturou původních maorských obyvatel.

Fidži, Tahiti, Velikonoční ostrov

Pokud byste si přáli prožít skvělou dovolenou na některém tropickém ostrově v Tichém oceánu, pak může být dobrou volbou např. Fidži, položené zhruba 2500 km východně od Austrálie. Po celý rok jsou zde skvělé podmínky pro potápění, surfování, plavbu na lodi či na kajaku; vrcholem turistické sezóny bývají měsíce květen a červen. Pokud vám nebudou vadit poměrně vysoké finanční náklady na pobyt, můžete navštívit rovněž jinou proslavenou tropickou destinaci Tahiti. Milovníci záhad se mohou vydat ještě dále na východ na Velikonoční ostrov, jedno z nejodlehlejších míst na světě, které je spojené s tajemnými gigantickými sochami „moai“.

Austrálie, Oceánie - státy

Austrálie
Fidži
Kiribati
Marshallovy ostrovy
Nauru
Nový Zéland
Palau
Papua Nová Guinea
Samoa
Šalamounovy ostrovy
Tonga
Tuvalu
VanuatuMyCestovatele.cz - Web pro cestovatele - 2012-2019 - Daniel Lynn | PARTNEŘI | ZEMĚ | LETENKY | PRIVACI POLICY