REGISTRACE |
PŘIHLÁŠENÍ

PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK

PŘIHLÁSIT SE PŘES GOOGLE
nebo
Asie

Asie je největším světadílem, ve kterém žije více než polovina všech obyvatel světa. S tím je samozřejmě spojená obrovská přírodní i kulturní rozmanitost. V tomto krátkém přehledu se vám pokusíme představit nejzajímavější oblasti Asie, do kterých míří největší množství turistů. Evropští návštěvníci to budou mít nejblíže do Turecka, velké popularitě se však těší např. také Thajsko v jihovýchodní Asii.

Turecko

Mezi vyhledávané destinace pro letní dovolenou patří v posledních letech Turecko, stát na pomezí Evropy a Asie. Při pobřeží Egejského a Středozemního moře, které je známé jako Turecká riviéra, naleznete množství krásných letovisek – za nejznámější středisko je pokládána Antalya, dalšími jsou pak např. Bodrum, Marmaris nebo Fethiye. Z nepřeberného množství historických zajímavostí bychom měli jmenovat především Istanbul, město rozkročené na dvou kontinentech se známou Modrou mešitou a chrámem Hagia Sofia, a dále např. Efez, Tróju, Pergamon nebo Kapadocii s nevšední hornatou krajinou.

Jihozápadní země Asie

Pozornost si jistě zaslouží rovněž další země jihozápadní Asie. Důležité místo mezi nimi zaujímá Izrael, který se může pochlubit rozvinutou turistickou infrastrukturou a mnoha památkami spojenými s historií tří náboženství – judaismem, křesťanstvím a islámem. Zajímavé památky a přírodu naleznete také v sousedních muslimských státech, jako jsou Sýrie či Jordánsko. Náročnější turisté, kteří touží po luxusní dovolené, se mohou vypravit do některé ze zemí, které zbohatly díky zásobám ropy – např. Spojené arabské emiráty, Saudská Arábie nebo Katar.

Exotická Asie

Další turisticky zajímavou oblast představuje jihovýchodní Asie – může nabídnout krásné pláže, chutnou kuchyni a v neposlední řadě také příznivé ceny. Bezkonkurenčně nejoblíbenější destinací, kterou rozhodně stojí za to navštívit, je Thajsko. Naleznete zde stovky tropických ostrovů s výbornými podmínkami pro potápění, můžete zhlédnout úžasné buddhistické chrámy nebo si můžete vyzkoušet příjemnou thajskou masáž. Hlavní město Bangkok žije pestrým nočním životem a nabízí spoustu kulturních akcí. Podobné zážitky vám mohou přinést také další země jihovýchodní Asie (jako jsou Laos, Kambodža nebo Vietnam), je však třeba počítat s o trochu horší turistickou infrastrukturou.

Nároční turisté se mohou vypravit také do některé ze zemí východní Asie (Čína, Japonsko, Korea), které postupně přebírají úlohu vedoucích světových ekonomik. Nejznámější turistickou památkou Číny je bezesporu Velká čínská zeď, táhnoucí se v celkové délce téměř 9 000 km. Návštěvu si však jistě zaslouží také Zakázané město v Pekingu, Terakotová armáda ve městě Si-an nebo třeba významná obchodní centra Šanghaj či Hongkong. V Japonsku byste si neměli nechat ujít národní symbol horu Fuji nebo moderní velkoměsto Tokio.

Asie - státy

Afghánistán
Arménie
Ázerbájdžán
Bahrajn
Bangladéš
Barma (Myanmar)
Bhútán
Brunej
Čína
Filipíny
Gruzie
Indonésie
Irák
Írán
Izrael
Japonsko
Jemen
Jižní Korea
Jordánsko
Kambodža
Katar
Kazachstán
Kuvajt
Kypr
Kyrgyzstán
Laos
Libanon
Malajsie
Maledivy
Mongolsko
Nepál
Omán
Pákistán
Palestina
Rusko
Saúdská Arábie
Severní Korea
Singapur
Spojené arabské emiráty
Srí Lanka
Sýrie
Tádžikistán
Thajsko
Turkmenistán
Uzbekistán
Vietnam
Východní TimorMyCestovatele.cz - Web pro cestovatele - 2012-2019 - Daniel Lynn | PARTNEŘI | ZEMĚ | LETENKY | PRIVACI POLICY