REGISTRACE |
PŘIHLÁŠENÍ

PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK

PŘIHLÁSIT SE PŘES GOOGLE
nebo
Afrika

Afrika představuje velmi pestrý kontinent se spoustou přírodních i kulturních zajímavostí. Zatímco pro severní, arabsky mluvící oblasti Afriky jsou charakteristické především pouště, ostatní části se mohou pochlubit divokou a nespoutanou přírodou. Pro dovolenou u moře se v Africe nejlépe hodí Egypt či Tunisko. Častým snem evropským turistů jsou však také safari parky, které se rozprostírají napříč celým kontinentem – od Etiopie, Keni a Tanzanie až po Namibii nebo Jižní Afriku.

Egypt

Bezkonkurenčně nejoblíbenějším turistickým cílem v Africe je pro české turisty Egypt. Téměř po celý rok jsou zde skvělé podmínky pro dovolenou moře. Pobyt ve známých turistických letoviscích, jako jsou Šarm aš-Šajch nebo Hurghada, vás často vyjde levněji, než kdybyste se rozhodli pro evropské destinace. V Egyptě byste si rovněž neměli nechat uniknout návštěvu pyramid v Gíze, posledního ze sedmi starověkých sedmi divů světa, ale také pohřebiště v Údolí králů, chrámů v Abú Simbel nebo rušného hlavního města Káhiry.

Do nitra Afriky

Mnozí cestovatelé si však přejí proniknout hlouběji do nitra černé Afriky a poznat zdejší nespoutanou přírodu. Velké popularitě se těší výlety do safari parků. V některých zemích, jako je třeba Jihoafrická republika, se můžete po národních parcích pohybovat sami ve vlastním autě, ve východní Africe (Keňa, Tanzanie, Uganda či Etiopie) se naproti tomu většinou dává přednost prohlídkám s řidičem a průvodcem. V Africe naleznete více než 3 000 chráněných rezervací – mezi nejznámější se řadí keňské Masai Maro, tanzanské Serengeti nebo jihoafrický Krugerův národní park.

V poslední době si získává oblibu také dovolená v Tanzanii. Skvělým zážitkem může být návštěva ostrovního Zanzibaru s krásnými plážemi a bohatou historií. Odvážnější turisté se mohou pokusit zdolat nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro. Navzdory výšce 5 896 metrů ji může pokořit téměř kdokoli, kdo se těší dobré fyzické kondici a má dostatečné odhodlání. Pokud si chcete užít luxusní tropickou dovolenou, můžete se vypravit na přilehlé Seychelské ostrovy v Indickém oceánu.

Jižní Afrika

Na opačném konci Afriky, na hranicích mezi státy Zambie a Zimbabwe, naleznete jiný z přírodních divů – Viktoriiny vodopády s úchvatnou šířkou 1,7 km a výškou 108 m. Během období dešťů zde řekou Zambezi proteče kolem 500 milionů litrů vody. V jižní části Afriky rozhodně stojí za návštěvu také Jihoafrická republika s  metropolí Kapské Město, kde na vás čekají krásné pláže a Stolová hora s podmanivým výhledem na oceán a mys Dobré naděje.

Afrika - státy

Alžírsko
Angola
Benin
Botswana
Burkina Faso
Burundi
Čad
Džibutsko
Egypt
Eritrea
Etiopie
Gabon
Gambie
Ghana
Guinea
Guinea-Bissau
Jihoafrická republika
Jižní Súdán
Kamerun
Kapverdy
Keňa
Komory
Kongo
Lesotho
Libérie
Libye
Madagaskar
Malawi
Mali
Maroko
Mauricius
Mauritánie
Mosambik
Namibie
Niger
Nigérie
Pobřeží slonoviny
Rovníková Guinea
Rwanda
Senegal
Seychely
Sierra Leone
Somálsko
Středoafrická republika
Súdán
Svatý Tomáš a Princův ostrov
Svazijsko
Tanzanie
Togo
Tunisko
Uganda
Zambie
ZimbabweMyCestovatele.cz - Web pro cestovatele - 2012-2019 - Daniel Lynn | PARTNEŘI | ZEMĚ | LETENKY | PRIVACI POLICY