REGISTRACE |
PŘIHLÁŠENÍ

PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK

PŘIHLÁSIT SE PŘES GOOGLE
nebo
Z Amsterdamu do Newcastlu lodí

Pokud se chystáte cestovat autem do Skotska, musím vám jako nejlepší způsob přeplavení doporučit trajekt z Amsterdamu do Newcastlu. Oproti trase přes Dover ušetříte spousty km po vlastní ose a připlujete vyspalí, plní energie. Tato plavba totiž trvá 17 hodin přes noc a nejde objednat bez vlastní lůžkové kajuty. Také stojí za to se, jako správný cestovatel, zdržet v Amsterdamu a poznat jeho kouzlo. Kromě o něco vyšší ceny nabízí trasa s využitím trajektu Amsterdam-Newcastle jenom výhody.

Rozdíl ceny za využití trajektu Amsterdam-Newcastle

(při cestě z Prahy do Edinburgu)

Trajekt z Dunquerk nebo Calais do Doveru je sice o 150 liber levnější, ale nesmíte zapomenout počítat náklady spojené z najetými kilometry. Touto trasou totiž najedete o 884 km více než na trase za využití trajektu Amsterdam-Newcastle. A každý kilometr znamená náklady na spotřebu paliva, náklady na servis a snižení hodnoty automobilu, tzn. amortizace. Koupíte-li vůz např. za 300 tisíc Kč a po 100 tisíci najetých kilometrech ho prodáte za polovinu, každý kilometr vás vyšel na 1.50,-. To je amortizace. Během toho jste byli několikrát v servisu a za ten jste dohromady zaplatili 70 tisíc Kč. Po přepočítání vás tedy každý km vyšel na 70 haléřů. Proto počítám náklady na opotřebení vozu 2.20 Kč na každý kilometr. Záleží na autě. Tohle je pouze příklad.

Počet km po vlastní osePřes Dunkirk-Dover -2001 km    Přes Amsterodam-Newcastle -1117 km
Cena benzínu 1.80 Kč/km3600 Kč2010 Kč
Opotřebení auta 2.20 kč/km     4402 Kč2460 Kč
Cena trajektu1200 Kč6200 Kč
.
Náklady celkem 9202 Kč 10670 Kč

V mém příkladě vás celkové náklady za trasu s využitím trajektu Amsterdam-Newcastle vyjdou 1400 Kč více. Je na vám, jestli vám to za ten odpočinek a zážitek stojí. Já říkám rozhodně ano.

Trajekt Amsterdam-Newcastle - ceny, informace

Plavbu na této trase zajišťuje pouze společnost DFDS Seaways a tiket lze objednat online na jejich stránkách http://dfds.co.uk. Cena kompletní plavby (osobní automobil + kajuta pro 2 osoby) záleží na sezóně, kurzu libry a jak moc dopředu si ji rezervujete. Pohybuje se běžně kolem 6000 Kč. Cena za manší karavan jen nepatrně vyšší. Cena za auto s menším přívěsným karavanem plus mínus 9000 Kč. Přesnou cenu zjistíte během pár kliků na stránkách společnosti. Loď vyplouvá každý den odpoledne v 17:30, pluje přes noc a kolem 9ti hodin ráno zakotvíte v Newcastlu, což je naprosto ideální čas. Po vyplutí se na otevřené palubě pokocháte výhledem na moře, přístav a jeho okolí, navečeříte se, osprchujete, máte spoustu času na zábavu a krásně dlouhý spánek.

Co na lodi najdete

Loď má 7 přístupných palub, mezi kterými se můžete během plavby volně pohybovat. Krom stovky kajut tu najdete různá místa pro odpočinek, bary, restaurace, kasino, obchod, dětský koutek, herní koutek a další zajímavosti. V mnoha patrech jsou také otevřené paluby, ideální pro výhled na moře a krajinu kolem přístavů, nebo místo, kde si kuřáci můžou vychutnat svojí cigaretu.


Během rezervace lodi dostanete na výběr z mnoha typů kajut. Vybrat si můžete kajutu s lůžky nad sebou nebo vedle sebe, kajutu pro různý počet osob od dvou do pěti, kajutu bez nebo s výhledem na moře, kajutu ve spodních palubách (tam hučí motor, což někomu může vadit a někoho naopak uspávat) a nebo prémiové kajuty Commodore a Commodore deluxe. Ty prémiové jsou oproti ostatním prostornější a velmi noblesní, všechny samozřejmně s výhledem na moře a také s ledničkou. K dispozici mají společný salonek s neomezeným občerstvením (Např. Cola, Haineken, víno, sušenky, moučník) a každá osoba má snídani v ceně, kterou si můžete nechat donést do kajuty nebo zajdete do restaurace a tam posnídáte formou bufetu.
Protože jsem loď bookoval na poslední chvíli, zbývala volná jenom prémiová kajuta deluxe, a tak jsem měl tu možnost jí vyzkoušet. A řeknu vám: ten luxus za těch 150 liber navíc stál.8.9.2014 Daniel Lynn, Jakub K.

Článek je chráněn autorským právem, napsán výhradně pro web MyCestovatele.cz a je zakázáno jeho kopírováníZ Amsterdamu do Newcastlu lodí - trajekt Z Amsterdamu do Newcastlu lodí - pohled z paluby
Z Amsterdamu do Newcastlu lodí - salonek třídy Deluxe Z Amsterdamu do Newcastlu lodí - příď trajektu
Z Amsterdamu do Newcastlu lodí - kajuta Commodore Deluxe Z Amsterdamu do Newcastlu lodí - lůžka v kajutě Commodore DeluxeMyCestovatele.cz - Web pro cestovatele - 2012-2019 - Daniel Lynn | PARTNEŘI | ZEMĚ | LETENKY | PRIVACI POLICY