REGISTRACE |
PŘIHLÁŠENÍ

PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK

PŘIHLÁSIT SE PŘES GOOGLE
nebo
Stoneheaven, Skotsko

Městečko Stoneheaven

Městečko Stoneheaven je městečko ležící na východním pobřeží Skotska, 18 mil jižně od Aberdeenu. Pokud jedete autobusem, je nejlepší vystoupit na zastávce Stoneheaven, Barclay street, v uličce procházející náměstí Market Square. Na náměstí a v přilehlých uličkách je několik menších obchůdků s potravinami, příjemné restaurace a fastfoody. Na pobřeží je to odtud necelých 100 metrů.

Pobřeží

Pláž je tu především kamenitá, na některých místech při vstupu do moře kameny nahradí písčitá pláž. Pobřeží má své kouzlo i za nepříznivého počasí a místní se tu procházejí s dětmi nebo venčí na volno své psy. Jdete-li podél pobřeží na jih, přejdete po dřevěném můstku říčku a dojdete do zátoky - přístaviště pro soukromé plachetničky a menší jachty, s promenádou s hotýlkem a restauracemi. Z kraje zátoky je v malém baráčku udělané muzeum života dob dávných, s vystavenými starými stroji používanými v domácnosti. Do muzea je v stup zdarma.

Na hrad Dunnottar

Z přístaviště Vám šipky ukazují cestu ke hradu Dunnottar. Cest je několik. Zadem přes město, s přístaviště po pěšíně a nebo nejobtížnější přímo po pobřežních útesech, kde se v nepříznivém počasí brodíte bahnem a křovinami po samém okraji skalisek. I na této dobrodružné trase je cesta zřídka vyšlapaná jako znamení, že i přes svou obtížnost je schůdná.


Za příznivého počasí je výlet do města Stoneheaven, na jeho pláže, přístav, s procházkou ke hradu Dunnottar, příjemný. Pokud se brouzdáte krajinami Skotska někde v těchto místech, doporučuji místo navštívit.

5.8.2012 Daniel Lynn

Článek je chráněn autorským právem, napsán výhradně pro web MyCestovatele.cz a je zakázáno jeho kopírování

Stoneheaven - pobřeží severního moře Stoneheaven - přístaviště
Stoneheaven - skalnaté pobřeží Stoneheaven - kráva, zadní cestou ke hradu DunnottarMyCestovatele.cz - Web pro cestovatele - 2012-2019 - Daniel Lynn | PARTNEŘI | ZEMĚ | LETENKY | PRIVACI POLICY