REGISTRACE |
PŘIHLÁŠENÍ

PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK

PŘIHLÁSIT SE PŘES GOOGLE
nebo
Jaguárem u Baltského moře

PŘED CESTOU

Po těžkém rozhodování, kam se vlastně pojede, jsme se rozhodli pro Baltské moře, na kterém trval Radek. A vůbec toho nelituju, ikdyž můj původní nápad byly Mazurská jezera. A Kláře to bylo jedno. Po uvítacím pobytu v hospodě, kde jsme oslavovali setkání s Radekem, kterého kamarádi neviděli několik let, a ztraceném dnu čekání na Kláru, která bohužel měla školu, jsme netrpělivě přečkali noc a konečně brzo z rána vyrazilyk Baltskému moři.

CESTA K BALTSKÉMU MOŘI

Naše cesta k Baltskému moři začínala v Liberci. Mohli jsme jet napřímo na sever Polskem nebo po dálnicích Německem, které jsou prozatím pro osobní auta bezplatné, přes Berlín a k Baltskému moři se dostat ještě v Německu. První možnost jsme vyloučili ihned, když nám navigace prozradila trvání cesty. Napříč Polskem bysme se k Baltskému moři trmáceli skoro 11 hodin a z předešlých zkušeností vím, že polské silnice pro Jaguára zrovna stavěné nejsou. A tak jsme tedy vyrazli na Německé dálnice a s neomezenou rychlostí a 300 koňmi pod kapotou jsme k Baltu dorazli s malými přestávkami za necelých 6 hodin.

BALTSKÉ MOŘE

Baltské moře je studené, skoro až ostré jak břitva. Pobřeží je deštivé a neustále fouká studený vítr. Přesto je svým spůsobem romantické a krátký pobyt zde má prý léčivé účinky. Doporučujeme se teple obléct. Viděli jsme dvě babičky oblečené jako na severní pól. Ikdyž nám zpočátku přišli k smíchu, ony moc dobře věděly co dělaly. I přes studené deštivé počasí, jaké jsem si na červen u moře nepředstavoval, cesta a pobyt podél Baltského moře pro mě byli příjemným relaxem a poznáním něčeho nového.

HOTELY U BALTSKÉHO MOŘE

Hotely u Baltského moře jsem hledal a rezervoval na stránkách Hotely u Baltského moře. Já s Klárou jsme pro pohodlnost měli oba dva hotely objednané dobředu, Radek spoléhal na to, že si objedná až na místě. V prvním městečku, ..., jsme měli objednaný levný a komfortní hotel, který nás příjemně překvapil, a překvapením pro Radka bylo, že i přes 120 pokojů hotelu neměli žádný volný navíc. Tenkrát sehnal ubytování jen tak tak a bylo o něco (né o moc, ale přece) dražší a zdaleka se komfortem nevyrovnalo tomu našemu. Proto doporučuji hotely rezervovat předem. V druhém případě ..

LETADLEM K BALTSKÉMU MOŘI

Pokud k Baltskému moři chcete letět letadlem, Vaším cílovím místem bude letiště Gdaňsk. Spojení z Prahy zajišťuje každý den polská společnost LOT. Přímý let není, přetupovat budete ve Varšavě a délka letu i s přestupem je různá. Nejkratší možná doba letu včetně přestupu činí 3 hodiny. Cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 3200 Kč. Zjistit bližší informace a rezervovat letenku můžete na našich stránkách Letenky k Baltskému moři.

POLSKÁ KUCHYNĚ

Snad v každé restauraci, či stánku u pobřeží Baltského moře nabízejí pestrou nabídku ryb, většinou smažených. Například lahodný halibut. Při procházkách městem si vzpomínám na nápis RYBY téměř na každém rohu. Co by to taky bylo za výlet k moři, kdybyste k jídlu nedostali rybu. Jinak se dá celkem polská kuchyně přirovnat k té české. Když jsem se zeptal, které jídlo je tipicky polské, s hrdostí mi servírka ukazovala na jakousi kotletu. Tak jsem si jakousi kotletu objedbal a překvapení - byl z toho klasický český vepřový řízek. Ve městečkách u pobřeží baltského moře ( nevím jak v jiných polských městech ) mě zaujaly pekárny s posezením, kde každé ráno byly plné lidí, kteří si objednávali a pochutnávali na kávě a na pestré nabídce různých koláčků a dortíků. Neodolali jsme a museli jsme také zavítat. Na každém rohu najdete samozřejmě i stánky se zmrzlinou, či vaflemi na spousty druhů. Každému kdo pobřeží baltského moře navštíví doporučuji vafle s ovocem a šlehačkou ochutnat.

6.1.2012 Daniel Lynn

Článek je chráněn autorským právem, napsán výhradně pro web MyCestovatele.cz a je zakázáno jeho kopírování

Zastávka během cesty k Baltskému moři - náš Jaguár Pobřeží Baltského moře
Ideální oblečení k Baltskému moři. Ale nechci Vás strašit.


MyCestovatele.cz - Web pro cestovatele - 2012-2019 - Daniel Lynn | PARTNEŘI | ZEMĚ | LETENKY | PRIVACI POLICY