REGISTRACE |
PŘIHLÁŠENÍ

PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK

PŘIHLÁSIT SE PŘES GOOGLE
nebo
Nha Trang - Vietnam

Nha Trang

Město Nha Trang a okolí je ve Vietnamu turisty hojně navštěvované místo. Nabízí krásnou písečnou pláž táhnoucí se podél celého města, parky plné zeleně a palem blízko pláže, vysoké hotely s úžasným výhledem a město plné nočního života, zábavy a dobrého jídla. Ubytování v Nha Trangu není drahé. Dvoulůžkový pokoj v hotelu blízko pláže seženete od 300 - 400 Kč za noc. Staré letiště Nha Trang je nyní zavřené a pokud se sem chystáte letecky, což je asi nejlepší spůsob, přistanete na letišti Cam Ranh International Airport 30 km jižněji od Nha Trangu. Do Nha Trangu se tak z letiště můžete dopravit autobusem nebo taxikem, u kterého se dá domluvit obvyklá cena 350.000 VND. Přes taxametr by to vycházelo kolem 500.000 VND, takže se vždy dopředu dohodněte s taxikářem.

Výlety do okolí Nha Trangu

Na každém rohu v Nha Trangu jsou cestovní agentury, které nabízejí všemožné zážitky a výlety do okolí. Funguje to tak, že se domluvíte na ceně a na místě vyzvednutí, zaplatíte, dostanete lístek a s tím ráno čekáte v hotelu na recepci (na místě, které jste si domluvili), kde si vás pořadatelé výletu vyzvednou. Nám se ještě nestalo, že by kdy dorazili včas, takže pokud čekáte třeba i hodinu po domluveném termínu, nepanikařte.

4 ostrovy

Zajímavý je výlet s názvem "Four islands" (4 ostrovy), který se dá usmlouvat na 7 dolarů za osobu, což není mnoho. Celodenním výletem po ostrovech na východ od Nha Trangu loďkou pro asi 20 lidí vás bude provázet vietamský "šoumen", který bude do mikrofonu mluvit bez přestávky, bude se hrát i na kytaru a bicí a zpívat, takže pro slabší jedince doporučuji vzít si špunty do uší, nebo na výlet vůbec nejezdit. Na prvním ostrově výletu vás čeká návštěva akvária, které na první pohled působí velkolepě, ale po zaplacení vstupného 90.000 VND zjistíte, že tam vlastně vůbec nic k vidění není. Na dalších zastávkách budete moci šnorchlovat, létat na padáku taženi za člunem (za 350.000 VDN), pujčit si vodní skutr (za 400.000 VN), prohlédnout si chovné stanice všmožných mořsých živočichů, a další.. v ceně výletu je oběd.

Monkey island

Zajímavým výletem je návštěva Monkey islandu (opičího ostrova). Jak už název napovídá, na ostrově najdete stovky opic, které se vůbec nestydí být nablízko turistům, takže si s nimi můžete pořídit krásné fotografie. Dejte si ale pozor na svoje věci, protože jsou to pěkný potvory zlodějský a tuhle mi jedna něco vzala z batohu a odběhla s tim pryč a dodnes jsem nepřišel na to, co to bylo. Snad né nic důležitýho. Opice můžete krmit, což je oblíbená atrakce. Na ostrově koupíte např. kukuřici, kterou opice milují. V určitou dobu bývá na Monkey islandu představení, kdy opice jezdí na kole nebo předvádí další různé kousky.
Kde ostrov najdete? Monkey island je přibližně 15 kilometrů na sever od Nha Trangu. Můžete se tam vydat na vlastní pěst - na motorce si zajet do přístavu na severu a odtud koupit levnou loď. Nebo pohodlnější si kdekoliv v Nha Trangu objednat výlet se vším všudy. Myslím, že stál do 300.000,- VND, takže to není zase tak drahé. Vyzvednou vás přímo v hotelu, dovezou do přístavu, vezmou na loď, provedou ostrovem a vrátí vás zpět do hotelu. Ideální.
Na ostrově můžete kromě hraní si s opicemi navštívit a koupat se na plážích, projít si krásné zahrady, nakupovat v několika obchůdcích a prostě jen tak relaxovat. Každému, kdo se zdržuje v Nha Trang návštěvu Monkey islandu doporučuji.

Potápění

Další možností je koupit si výlet s potápěním, ať už pro zkušené potapěče nebo pro úplné začátečníky, kdy vám instruktor vše vysvětlí a bude vás provázet celým ponorem. Nha Trang je celkem hezké místo pro potápění. Výlet s obědem a dvěma 20ti minutovými ponory, každý na jiném místě, vás vyjde na přibližně 1.200.000 VND.
Kromě potápění, výletu "Four islands" a na opičí ostrov si můžete objednat výlet na kajaky, k vodopádům a spoustu dalších aktivit, takže se nebojte, že by jste se v Nha Trangu měli nudit . Záleží na vás, co vás zajímá a který si vyberete. V agentuře vám vše vysvětlí a ukáží na fotografiích.

VINPEARL LAND- zábavní park

A to nejlepší jsem si nechal na konec. Pokud je Nha Trang místem vašeho cestování, určitě navštivte zábavní park Vinpearl land. Zážitkem návštěvy parku Vinpearl je skutečnost, že se nachází na ostrově a přístupovou cestou je lanovka nad mořem, místy ve výšce 70 metrů. Doprava lanovkou tam i zpět je v cenně lístku. Za denní časově neomezenou vstupenku zaplatíte 550.000 VND (dá se platit i kartou) a můžete nastopit do lanovky, která vás zaveze přímo na ostrov zábavy.

Nha Trang - ceny

V roce 2015 jsme v Nha Trangu nakupovali přibližně za tyto ceny (viz níže). Nezapomeňte smlouvat, jelikož né všude vám nabídnou férovou cenu. Málokde mají cenovky a když vidí turistu, cena pro něj bývá vysoká.

Jídlo v restauraci60.000-100.000 VND
Voda v obchodě 1.5 l10.000-20.000 VND
Pivo v obchodě i restauraci10.000-30.000 VND
Cigarety Malrboro25.000-30.000 VND
Cigarety Camel (pouze na černo)50.000 VND (po dlouhém boji usmlouváte na 40.000 VND)
Hotel pro 2 osoby na 1 nocOd 200.000 VND (pěkný u moře 400.000 VND)
Pujčení vodního skutru na 15 minut450.000 - 600.000 VND
Pujčení malého skutru (motroky) na den90.000 - 150.000 VND
Zábavní park Winpearl Land včetně lanovky550.000 VND


25.5.2015 Daniel Lynn

Článek je chráněn autorským právem, napsán výhradně pro web MyCestovatele.cz a je zakázáno jeho kopírování


MyCestovatele.cz - Web pro cestovatele - 2012-2019 - Daniel Lynn | PARTNEŘI | ZEMĚ | LETENKY | PRIVACI POLICY