REGISTRACE |
PŘIHLÁŠENÍ

PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK

PŘIHLÁSIT SE PŘES GOOGLE
nebo
Na víkend ve Švýcarském La Chaux-de-Fonds

(čteno česky: la-šon-d-fó)


La-Chaux-de-Fond byla malá horská vesnička na pokraji Alp ve Švýcarsku, nedaleko jezera Nechatel, ze které, díky místní zálibě ve výrobě hodin a hodinek všeho druhu, vzrostlo bohaté průmyslové město. Z městem jsou víceméně spojeny tyto hodinářské značky: Corum, Ebel, Festina, Girard Perregaux, Jaquet Droz, Omega. Dnes má La-Chaux-de-Fonds kolem 38 tisíc obyvatel.


Město není žádnou cestovatelskou raritou a týden zde by kdejakému cizinci připadal nudný, přesto je tu co poznávat a jak se bavit a pár dní trávených v La-Chaux-de-Fonds může být příjemným zážitkem.

Co v La-Chaux-de-Fonds navštívit

V centru města vás zaujme vysoká moderní věž červené barvy, kterou "musíte" navštívit jako první (alespoň mě to jako cestovatele zlákolo). Nebojte se vejít dovnitř, vyjet výtahem do posledního patra a z terasy po celém obvodu věže si prohlédnout město v plné kráse. Uvnitř patra je kavárna. I odtud si u šálku kávy můžete vyhlídku na La-Chaux-de-Fond vychutnat.


Na sever od centra se město pyšní malou ZOO. Vzhledem k tomu, že ZOO je pro návštěvníky zdarma, slovíčko malá není zcela na místě. Mezi zvířectvem najdete mimo jiné divoké prase, lamy, vlky, ledního medvěda, rysa, vydry, různé ptacvtvo a pro příznivce hadů a pavouků je tu i hezké terárium. Prohlídkou ZOO vyplníte alespoň hodinu času, né-li 2 či víc.


Ve městě je několik muzeí. Tím nejproslulejším je nedaleko od centra vybudované hodinářské muzeum (vstupné v roce 2014 pro dospělé xxxx ), jehož součástí je zdarma přístupný moderní orloj, viz foto, stojící v parku za muzeem, který v každou celou hodinu spustí své krátké představení. Dále je tu muzeum umění, historické muzeum, farmářské muzeum, biologické muzeum a muzeum přírody, kde jsou vystaveny vycpávky několika desítek různých druhů zvířat.

Sport

V La-Chaux-de-Fonds najdete mnoho sportovních aktivit jak v létě, tak v zimě. Zima v La-Chaux-de-Fonds patří hlavně běžkařům - kolem města je v kopcích několik běžkařských tratí. Pro bruslaře je tu zimní stadion s veřejným bruslením, pro plavce plavecký bazén, či otevřené letní koupaliště.22.3.2014 Daniel Lynn

Článek je chráněn autorským právem, napsán výhradně pro web MyCestovatele.cz a je zakázáno jeho kopírování


Švýcarsko - La Chaux-de-Fonds - věž v centru Švýcarsko - La Chaux-de-Fonds - malý místní orloj
Švýcarsko - La Chaux-de-Fonds - lama v místní ZOO


MyCestovatele.cz - Web pro cestovatele - 2012-2019 - Daniel Lynn | PARTNEŘI | ZEMĚ | LETENKY | PRIVACI POLICY