REGISTRACE |
PŘIHLÁŠENÍ

PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK

PŘIHLÁSIT SE PŘES GOOGLE
nebo
Kréta, u letiště

Kréta, pobyt u letiště

Kréta je sám o sobě překrásný ostrov, každý jeho kout má něco hezkého a o každém by se dalo vyprávět. Protože miluji cestování a fascinují mě letadla, poslední dva dny putování Krétou jsem zakončil pobytem v resortu nedaleko Heraklionského letiště, kde na rozlehlé pláži můžu vnímat veškeré krásy přírody a zároveň pozorovat letadla přistávající nebo odlétající z letiště. Musím říct, že tyto poslední dva dny mi v paměti utkvěly nejvíce tim spíš, že byly nedobrovolné.

Let se nekoná

A zase je tu loučení, všechno máme za sebou a litujeme, že naše putování (chcete-li: dovolená) Krétou trvalo tak krátce. Odevzdáváme vypujčené auto a jdeme na letiště připravit vše k odletu. Radek letí do Londýna, já domů do Prahy. Když na tabuly odletů kontrolujeme své lety, překvapuje mě, že můj let se tam nenachází. Něco je špatně. U přepážky partnerské společnosti se dozvídám, že let je prostě zrušený. Co mám dělat, obrátit se na společnost, od které mám letenku. Oni mi víc poradit nemůžou. Na letišti je internet zdarma, naštěstí. V emailové schránce objevuji email, které mi byl zaslán asi tak před dvěma měsíci. Omlouvají se za zrušení letu a automaticky mi byl přidělen let na zítra večer. Moje chyba, že jsem email nezaregistroval dříve.

Hotel

Co teď s pár eurama v kapse? Našel jsem si na internetu hotel shodou okolností s výraznou slevou. Pokoj na noc se snídaní za 10 euro! A to necelé 4 km od letiště. Do hotelu jsem se vypravil pěšky. Není nad procházku s 15ti kilovym batohem na zádech. Cestou jsem udělal pár fotek krajiny, nakoupil si v Lidlu potraviny na dva dny (utrácet za oběd v restauraci už jsem si nemohl dovolit) a vyčerpán jsem dorazil do hotelu. Byl to příjemný hotýlek o nějakých 20ti pokojích, dokonce s venkovním bazénem. Recepční mě doprovodil do mého pokoje. Pokoj byl skromný, ale útulný. Natáhnul jsem se na postel a začal se radovat, že mam o den a půl déle a těšil jsem se na výlet. Nejdřiv jsem si ale musel chvilku odpočinout.

Městečko Karteros

Městečško jsem prošel jen tak zběžně. Je menší, s jedním obchůdkem smíšeným zbožím, několika hospůdkami, kde to ale večer docela žije, obzvláště v sezóně. Je tu několik hotýlků.

Pláž a letadla

Protože letiště Heraklion (hlavní letiště Kréty) se nachází opravdu kousek, celý den mi nad hlavou létala letadla. Vyrazil jsem na pláž. Pláž je tu písčitá, sáhodlouhá, že pomalu nevidíte konec. Na jedná straně útes, na jehož vrcholu se nachází letiště a odkud vzlétávají nebo přistávají letadla. Voda je krásně azurová. Lidí je tu pomálu. Představuji si, jak to tu asi vypadá v sezóně a jsem rád, že je říjen. Opaluju se, procházím se po pláži sem a tam, chodím si zaplavat. To vše za neustálého doprovodu přelétajících letadel.


Jste-li milovníkem letadel a cestování zároveň jako já, určitě navštivte Krétu a ubytujte se v některém z hotýlků ve městečku Karteros. Nebudete litovat.

17.3.2012 Daniel Lynn

Článek je chráněn autorským právem, napsán výhradně pro web MyCestovatele.cz a je zakázáno jeho kopírování

Kréta u letiště - letadlo přistává v Heraklionu Kréta u letiště - rybář nedaleko letiště
Kréta u letiště - letadlo přistává nad mořem na letišti v Heraklionu Kréta u letiště - azurové moře
Kréta u letiště - letadlo jde na přistání nad azurovým mořem Kréta u letiště - jáMyCestovatele.cz - Web pro cestovatele - 2012-2019 - Daniel Lynn | PARTNEŘI | ZEMĚ | LETENKY | PRIVACI POLICY