REGISTRACE |
PŘIHLÁŠENÍ

PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK

PŘIHLÁSIT SE PŘES GOOGLE
nebo
Hannover

Hannover je velké, na památky bohaté město, ležící necelých 300 km na západ od Berlína. Má něco málo přes půl milionu obyvatel, má metro, pár km na sever od města leží mezinárodní letiště - Hannover flughafen. Městem protéká řeka Leine.

Hannover - červená linie

Chcete poznat městské památky? Jelikož Hannover je na památky opravu bohatý a člověk by tak dlouze plánoval co kde navštívit a co ne, dám vám radu, jak se jednoduše orientovat. Město připravilo pro turisty úžasný projekt s názvem Červená linie. Jde o němého průvodce v podobě na chodnících nakreslené červené čáry - trasy, která vás se svou délkou necelých 5 kilometrů provede nejzajímavějšími památkami Hannoveru. Stačí se držet podle ní. Začátek červené linie leží u turistických informací před hlavním nádražím - Hannover Hbf (haupt Bahnhof). Vyjdete-li hlavním vchodem budovy nádraží, turistické informace uvidíte mírně nalevo, asi 50 metrů před vámi.


Jelikož já jsem Hannover navštívil v neděli, informace byly zavřené. Jinak bych zřejmě dostal brožurku popisující památky na trase červené linie. Na trase se totiž objevují zastávky v podobě čísel v kroužkách a každé takové číslo v kroužku představuje nějakou památku, či zajímavost. Proto je dobré vědět, co se vlastně na jakém čísle nachází. Věřím, že uvnitř turistických informací dostanete brožurku alá průvodce. Turistické informace jsou označeny bodem č.1, poslední bod linie je č.34.
Připravte se na procházku alespoň na 2 hodiny. Klidně však i více..záleží na vás. Během trasy můžete sem tam odbočit stranou, pokud vás něco zaujme..nebo se někde zdržet a jen tak posedět, občerstvit se v kavárnách nebo restauracích, kterých je na trase plno. Nebo nějaké muzeum či kostel procházet uvnitř. Beze spěchu, s trochou zájmu, vám červená linie zabere klidně i celý den. Jak už jsem psal, trasa má necelých 5 km. Záleží na vás, jak dlouho vás zabaví.

Památky Hannoveru

Procházka po červené linii byla skvostnou podívanou po historických památkách různých architektur a stylů. Od bodu 9 do bodu 11 červené linie se můžete kochat novou radnicí, nejčastěji uváděnou památkou města, postavenou na začátku 20.století. Ve článku je na první fotce.

Hannover - doprava

Do Hannoveru se pohodlně dostanete vlakem i letecky. Podívejte se na letenky do Hannoveru. Velké mezinárodní letiště je na severu města. Odtud se do centra dostanete vlakem. Lístek stál v roce 2014 xxx euro a dá se koupit na nástupišti v automatu jak kartou tak hotově. Vlaky jsou moderní. Z letiště do centra Hannoveru jezdí i autobus, ale s tím nemám zkušenost.

Hotely v Hannoveru

Hotely v Hannoveru nejsou ničím vyjmečné, jsou stejné jako všude. Najdete tu ubytování od levných hostelů až po luxusní apartmány. Vybrat hotel, či zjistit cenu můžete vyplněním a odesláním datumu ve formuláři níže.
25.5.2014 Daniel Lynn

Článek je chráněn autorským právem, napsán výhradně pro web MyCestovatele.cz a je zakázáno jeho kopírování


Hannover - nová radnice Hannover - turistiské informace - zde začíná červená linie
Hannover - čevená linie - první bod - turistické informace Hannover
Hannover Hannover - takto vypadají historické domy Hannoveru - bod č.28MyCestovatele.cz - Web pro cestovatele - 2012-2019 - Daniel Lynn | PARTNEŘI | ZEMĚ | LETENKY | PRIVACI POLICY