REGISTRACE |
PŘIHLÁŠENÍ

PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK

PŘIHLÁSIT SE PŘES GOOGLE
nebo
Esbjerg

Dánské přístavní město Esbjerg je příjemné město k návštěvě.

Trajekty z Esbjergu

Pro mnohé cestovatele slouží Esbjerg jako záchytný bod k plavbě do Anglie. Jezdí odtud trajekty směrem na Londýn (do anglického přístavu Harwich/Felixstowe) či na Faerské ostrovy. Nepřetržitě tu jezdí trajekt jako jediné spojení na blízký ostrůvek Fan0. Někteří lidé milující moře a lodě při cestách automobilem nebo karavanem plavby trajektem vyhledávají - čím delší plavba, tím lepší. Smím-li doporučit, zkuste to také a máte-li během poznávání Evropy namířeno z Dánska do Anglie (nebo naopak), nevracejte se do Calais, ale přeplujte Severní moře právě z Esbjergu. Plavba trvá necelých 20 hodin a je zážitkem. Samozřejmě zaplatíte více peněz, na tak dlouhou plavbu doporučuji mít objednanou vlastní kajutu.

Esbjerg

Esbjerg je příjemné, velké, relativně mladé, přístavní město. Centrum se nachází blízko přístavu a jeho záchytným bodem (pro turisty s turistickém centrem) je kostkami dlážděné náměstí, uprostřed se sochou krále Kristiána čtvrtého (viz fotografie napravo). Na náměstí si můžete prohlédnout typickou dánskou architekturu, posedět v kavárnách, zajít k McDonaldovi, nebo projít rušnou přilehlou ulici plnou obchodů.

Z přístavu nepřehlídnutelná věž tyčící se nad městem upoutá vaší pozornost. Jde o vodárenskou věž, ke které se můžete vydat. Cestou půjdete příjemným parčíkem a zřejmě také narazíte na opevnění z druhé světové války, které mělo město ubránit před nepřítelem. V parku je venkovní jeviště, kde se občas pořádají konzerty. Půjdete li parkem podél vodárenské věže dál, dojdete do velkého dětského hřiště plného prolízaček, houpaček, atd. Máte-li děcka, určitě je tam vemte!

Esbjerg a muzea

Esbjerg je i městem kultury a vzdělávání. Milovníci muzeí mohou v Esbjergu navštívit minimálně 4 muzea - muzeum rybolovu a námořnictva, muzeum tisku, muzeum historie města (Esbjerg muzeum) a muzeum lodí. Ve městě je plno kultury a zábavy a každý si v příjemném Esbjergu nalezne, co potřebuje. S trochou fantazie a touhou po poznání vás Esbjerg osloví a budete rádi vzpomínat.
Esbjerg - náměstí se sochou krále Kristiána IV Esbjerg - loď vyplouvající z přístavu
Esbjerg - kostel Esbjerg - dětské hřiště nedaleko přístavuMyCestovatele.cz - Web pro cestovatele - 2012-2019 - Daniel Lynn | PARTNEŘI | ZEMĚ | LETENKY | PRIVACI POLICY