REGISTRACE |
PŘIHLÁŠENÍ

PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK

PŘIHLÁSIT SE PŘES GOOGLE
nebo
Chalon sur Saone

Při projížďce Burgundskem (burgundským regionem) jsme se zastavili ve městě Chalon sur Saone, které se v mapě jevilo dosti veliké na to, aby stálo za návštěvu ( město má necelých 50 tisíc obyvatel). Chalon sur Saone leží na západním břehu řeky Saone (Saóna), což by se dalo lehce zaměnit s řekou Seine (Séna), jež protéká Paříží, ale není tomu tak. Řeka Saóna pokračuje dále do Lyonu a vlévá se do Rýna.

Centrum Cholonu

Turisticky nejzajímavější částí je jistě starobylé centrum města, jehož jedním krajem, pokusím-li se jej nějak vymezit, je Chalonské náměstí s muzeem Dominiquea Vivanta Donóna, a druhým krajem náměstí svatého Vincenta s katedrálou svatého Vincenta, kde se každou neděli konají trhy. Na nábřeží řeky Saone se nachází ještě jedno, velmi zajímavé muzeum Nicephore Niepce, muzeum věnované fotografii a založeno na počest slavného francouzského fotografa, po němž je pojmenováno. Vystaveny jsou zde jak historické i novodobé fotografie, tak také plno historických fotografických fotoaparátů a různých zařízení.

Turistický Chalon sur Saone

Chalon sur Saone podle mého názoru není pro turisty městem k dlouhodobé návštěvě, ovšem navštívit jej na pár dní je příjemným odpočinkem a poznáním. K bobytu zde naleznete několik hotelů - hotely v Chalon sur Saone. Jste-li na cestě s karavanem, místo k zaparkování se tu jistě také najde.


Během pobytu se můžete procházet malebnou starobylou částí města s prohlídkou památek, posezením v příjemných kavárnách, procházet se po nábřeží řeky Saone, nakupovat v moderních krámcích v centru města, či ve velkém nákupním centru na pravém břehu řeky.


Ještě dvě takové malé kuriozitky, které mě nadchly a u kterých jsem se na moment zastavil. V uličce rue du Chatelet jsem oběvil starobylý rozpadající se dům, jež byl před rozpadnutím chráněn vzpěrami v každém okně. Tak jsem si říkal, kolik tomuto domu ještě zbývá.. druhou kuriozitkou byl obchod s uměním, kde byly vystaveny pouze a jenom obrazy jedinečného stylu, kde místo tahů štětcem jsou na plátně přilepeny součástky počítačového věku. Proč ne.. přikládám zde fotografie těchto kuriozitek.19.11.2013 Daniel Lynn

Článek je chráněn autorským právem, napsán výhradně pro web MyCestovatele.cz a je zakázáno jeho kopírování

Francie - Chalon sur Saone - trhy na náměstí sv.Vincenta Francie - Chalon sur Saone - katedrála sv.Vincenta
Francie - Chalon sur Saone - domy na náměstí sv.Vincenta Francie - Chalon sur Saone - starobylý dům
Francie - Chalon sur Saone - kuriozitka: rozpadající se dům Francie - Chalon sur Saone - katedrála
Francie - Chalon sur Saone - kuriozitka: prodejna umění obrazů z PC součástek


MyCestovatele.cz - Web pro cestovatele - 2012-2019 - Daniel Lynn | PARTNEŘI | ZEMĚ | LETENKY | PRIVACI POLICY