REGISTRACE |
PŘIHLÁŠENÍ

PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK

PŘIHLÁSIT SE PŘES GOOGLE
nebo
Ostrov Boracay, Filipíny

Průvodce ostrovem Boracay

Ostrov Boracay je pravděpodobně turisty nejnavštěvonější místo Filipín. Tento malý, ale velmi živý a rozmanitý, ostrov nabízí spoustu překrásných pláží, spoustu příležitostí k výletům, nespočet zábavy a aktivit, dobré jídlo, hotely všech kategorií, pestrý noční život i relax a vše, co si jen na své dovolené nebo dobrodružné cestě můžete přát. Pokud nejste typ cestovatele, co ze dne na den opouští místa, aby poznal každý kout země, a pro poznání Filipín si vybíráte pouze jediné místo, vyberte si ostrov Boracay.

Jak se na Boracay dostat

Nejpoužívanější spůsob dopravy na ostrov Boracay je letecky z Manily. Bohužel na Boracay není letiště, takže musíte letět do města Kalibo přibližně 70 kilometrů jihovýchodně. Letadlo letí několikrát denně. Samozřejmě se sem dostanete i z jiných ostrovů (né jenom z Manily). Z letiště Kalibo jezdí snad každých 10 minut několikamístné dodávky (vany.. minibusy) nebo velké klimatizované autobusy. Za malý van dáte 100 PH na osobu, což je výborná cena. Velkým autobusem zaplatíte kolem 250 s tím, že vás nalákají na jízdenku lodí zdarma. Ale pozor, cena jízdenky na loď je pouhých 25 PH, takže nic nevyděláte. Autobus i van jedou do přístavu kolem hodiny a půl. Přístav je v malém městě Caticlan, opravu už jen malý kousek od Boracay.
V přístavu je nutné koupit si lístek na loď (25 PH), a ještě další dva lístky jako poplatky za terminál a to druhé nevím ( 75 + 100 PH ). Dohromady za loď a za poplatky zaplatíte 200 PH na osobu. Plavba je krátká a na druhé straně budete během 10ti, max. 15ti minut.
Poslední loď jede kolem 8 hodiny. Pokud tedy na letiště přistanete k večeru, přespěte raději v Kalibo, kde jsou levné hotely, a na Boracay vyražte ráno.

Kde se na Boracay ubytovat

Podle mého názoru je nejlepší místo pro ubytování na ostrově Boracay někde v místech kolem Station 2, což je zhruba uprostřed ostrova. Jelikož je ale ostrov relativně malý, můžete se ubytovat kdekoliv a pokud využijete nějaký vyhledávač hotelů, většina jich bude právě v tom rušném místě kolem Station 2, podél bílé pláže (White Beach). Přece jenom ale - neubytovávejte se dalko od White beach, neboť to potom budete mít všude o něco dál. Noční život se žije právě tady a litovali by jste, kdyby jste seděli na terase někde v hotelu na severu ostrova, kde by zapadlo slunce a všude by byl klid a vám by nezbylo než jít spát nebo se půl hodiny přesouvat za životem. Ano..pokud máte rádi klid, najděte si nějaký resort na severu ostrova.

Pláže na ostrově Boracay

Na ostrově Boracay je spoustu nádhernách, až pohádkových pláží. Něktéré jsou si podobné, ale každá je jiná, něčím jiným kouzelná. Některé jsou rušné, některé málo navštěvované. Některé téměř bez vln, některé bouřlivé.

White beach

Téměř po celém západním pobřeží ostrova Boracay se táhne nejbělejší, nejdelší, pro mnohé nejkrásnější a hlavně nejrušnější pláž.. bílá pláž, White beach. Tato pláž má jemný bílý písek po celé své délce kolem 7 kilometrů. Semtam rostou z písku palmy a s azurovým mořem a bílou pláží vytvářejí to pohádkové prostředí, které chce mít každý na fotografii. Po celé své délce jsou také obchůdky, restaurace, bary a resorty. Bílá pláž nikdy nespí a noční život tu jede do pozdních raních hodin. To vše je dobrým důvodem, proč se ubytovat v resortu právě poblíž White beach.

Tambisaan beach

Tambisaan beach je má oblíbená pláž na ostrově Boracay. Jsou tu větší vlny než na White beach, písek je jemně nažloutlý, nechodí sem téměř žádní turisté. Na pláži je skalka, na které je vybudovaná betonová cesta a altánek. Odtud je pěkný výhled na nedaleké ostrůvky. V jednom místě je možné skákat do moře, ale dejte si pozor na proudy, které vás budou odnášet na jižní stranu, takže musíte plavat celkem daleko, aby jste vylezli z vody. Na pláži není žádná restaurace, ale občas tu grilují místní, tak můžete za pár PH ochutnat jejich "dobroty".

Puka beach

Puka beach, nebo také Puka Shell beach, je pláž na severu ostrova. Kdo trávil mnoho času na White beach, tak Puka beach je úplně něco jiného.

Bulabog beach

Tato pláž je na východní části ostrova - naproti White beach. Je celkem špinavá a na koupání nevhodná. Je hustě využívaná ke Kiteboardingu, což je vodní sport - jízda na prkně poháněná drakem.

Aktivity na ostrově Boracay

Co na ostrově Boracay dělat? Je tu nespočet možností.

Vyhlídky

Na první den bych doporučil jednu ze dvou vyhlídek, které se nacházejí nedaleko sebe na východě ostrova, přibližně půl hodiny chůze od Bulabog beach. Cesta je stoupavá, ale na tu relativně krátkou vzdálenost by to byla ostuda, kdyby jste si zaplatili tricykl. Z obou vyhlídek je krásný výhled na celý ostrov. Uvidíte obrovskou plochu golfového hřiště na severu, přístav, do kterého jste na Boracay připluly, mnoho pláží a také okolní ostrůvky, na které se některý příští den můžete vydat. Vyhlídky se jmenujou Mount Luho a Ocean tower (wiewpoint). Těžko říct, který z nich je lepší..

Zipline

Zipline je úžasný, ale trochu drahý, zážitek. Jde o průlet nad částí ostrova, kdy vás na vyvíšeném bodě nedaleko vyhlídek zavěsí horizontálně do pytle a pytel pošlou po laně do nižšího místa o půl kilometru dál, kdy naberete pořádnou rychlost a připadáte si jako když letíte. Celý "let" trvá asi jednu minutu a zaplatíte za něj 800 - 1500 PH za osobu - podle toho, jak umíte smlouvat - nám trvalo půl hodiny, než jsme se dostali na cenu 2400 PH za 3 osoby. Dobré je, že lana jsou dvě a navíc do každého pytle jsou schopni navázat dva lidi, takže jste-li čtyřčlená skupina, můžete "letět" všichni najednou. Brzda na konci je docela prudká. Když vás odvážou, vystoupáte pár shodů a čekáte na lanovku, která vás odveze zpět. Ta je celkem pomalá a můžete si tak krajinu ostrova lépe vychutnat.

Okolní ostrůvky

Na White beach kotví mnoho lodí. Vy si můžete některou z nich najmout a diktovat námořníkovi kam vás bude vozit. Nebo si přímo zaplatit nějaký cíl. Pokud se procházíte po pláži, jistě za vámi příde nějaký místní, který vám bude různé výlety lodí vnucovat. Zajímavý je třeba ostrov Ariel Point, kde je několik skokanských můstků do moře od pár metrů vysokých až po desetimetrový. Dalším ostrůvkem je Crystal Cove island, upravený ostrůvek pro příjemný relax ať už vně ostrova nebo na krásné pláži. Navštívit můžete 2 jeho jeskyně. Nebo zbolit celodenní výlet na větší ostrov Carabao severně od Boracay a několik dalších. Však už si něco vyberete..

Dobrodružné výlety do Panay Peninsula

Kdo má rád dobrodružné treky (procházky) přírodou, může si vybrat z několika různých výletů pod ostrov Boracay, do přírodního parku Panay Peninsula. Je to velký kus přírody u přístavu, ze kterého jste na Boracay přijeli.

Potápění

Oblíbené a velice zajímavé je potápění v helmě.

Boracay a ceny

Ceny na Boracayi jsou o něco vyšší než v ostatních částech Filipín. Přibližně o pětinu, pokud bych to měl odhadnout. Tabulka cen níže je pouze orientační.


MyCestovatele.cz - Web pro cestovatele - 2012-2019 - Daniel Lynn | PARTNEŘI | ZEMĚ | LETENKY | PRIVACI POLICY