REGISTRACE |
PŘIHLÁŠENÍ

PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK

PŘIHLÁSIT SE PŘES GOOGLE
nebo
Bergen op Zoom

Bergen op Zoom je město ležící na jihozápadě Holandska v zálivu při pobřeží severního moře. Do hlavního města Amsterodam je to z Bergenu po silnici necelých 150 kilometrů směrem na sever a 90 kilometrů na jih do belgického hlavního města Brusel. Město je klidné, s mírným nočním životem, s hojným sportovním vyžitím.

Bergen - historické centrum

Historie města sahá až do 13tého století, proto tu naleznete několik historických památek. V centru Bergenu jsou turistické informace, kde se dozvíte více, než vám zde napíšu já, jelikož já jsem se jen tak procházel a kochal se, aniž bych věděl čím vlastně. Wikipedia mi napověděla, že nejstarší budouvou města je stavba, jakýsi "Dům za brankou", jíž najdete na třetí fotce. Jde o bránu do starého města zdobenou věžemi. Pokud by jste ní od západu prošli a šli dále, dorazíte na hlavní náměstí Bergenu. Velmi prostorné dlážděné prostranství obestavěné budovami s hezkou architekturou. Mezi nejkrásnější patří stará radnice, vedle které stojí noblesní hotel - Grand hotel de Draag, jehož ubytování není nijak zvlášť drahé. Cena za malé noblesní apartmá za noc pro dvě osoby v tomto hotelu stojí necelých 4500 Kč. Mkněte zde. Na náměstí je také plno restaurací a kaváren s klasickým posezením venku.

Bergen - pláž, sport

Z náměstí k pláži jste pěšky za nějakých 15 minut. Písečná pláž je asi sto metrů dlouhá. Není to pláž přímo do moře, ale do místní zátoky, takže voda je velmi klidná a co mě zarazilo: v celé zátoce je tak malá hloubka, že i 200 metrů od břehu vám hladina sahá po kolena a brodíte se v chaluhách. Plavci budou zklamáni, ovšem na opláchnutí, opalování, či stavění hradů z písku, to tu špatné není. Dále za pláží je při pobřeží zátoky travnatá plocha, po které se procházejí labutě a jakési jím podobné druhy a další ptactvo. Je tu také restaurace, ve které se místní hojně stravují. Posezení u zátoky je příjemné. Asi 20 metrů od pobřeží po celé délce je stovky volných míst pro automibily a karavany. Zajímavý je tu i noční život. Mladí lidé jezdí sem a tam na skutrech, motorkách, v autech. Na chvilku zaparkují, poklábosí a zase jdou kroužit. Některé auta tu vidíte projet třeba 20krát za noc.

V Bergenu u pláže je mnoho sportovního vyžití. Místní tu běhají, jezdí na kolech, mají tu hřiště pro basket, spousty zelených ploch pro jiné míčové hry, plážový volejbal, za pláží je dokonce skatepark. Vedle pláže je denně otevřený plavecký bazén s mnoha atrakcemi a venkovním koupalištěm. I přesto, že bylo léto a venku krásně, bazén byl plný lidí, kteří spíše blbnuli uvnitř než se opalovali na venkovním koupališti.
I malé děti si v Bergen op Zoom přijdou na své..ve městě mají mnoho dětských hřišť s houpačkami a prolejzačkami.

Další holandské město, které můžete v Holandsku navštívit je Arnhem.


29.7.2014 Daniel Lynn

Článek je chráněn autorským právem, napsán výhradně pro web MyCestovatele.cz a je zakázáno jeho kopírováníBergen op Zoom - uličky Bergenu Bergen op Zoom - dům za brankou
Bergen op Zoom - malá pláž


MyCestovatele.cz - Web pro cestovatele - 2012-2019 - Daniel Lynn | PARTNEŘI | ZEMĚ | LETENKY | PRIVACI POLICY