REGISTRACE |
PŘIHLÁŠENÍ

PŘIHLÁSIT SE PŘES FACEBOOK

PŘIHLÁSIT SE PŘES GOOGLE
nebo
Den v Benátkách

  • Benátky
  • Den v Benátkách
  • Jak se dostat do Benátek
  • Hotely v Benátkách
  • Dovolená v Benátkách

Benátky

O Benátkách semtam slýcháte. Malebné město na vodě, všude kolem loďky a gondoliéry a gondoliéři ve slaměných kloboucích s červenou mašlí, vezoucí bohaté rodinky, život v luxusu.. Jel jsem zrovna kolem nich a tak mi nedalo, abych tyto všemi obdivované Benátky nenavštívil. Auto jsem zaprkoval v Mestre, což je město severně od Benátek, z kterého vede do Benátek po souši jediný přístupový bod. Kamenný most dlouhý 4 kilometry. Já jsem ho přešel pěšky. Dostanete se do města ovšem i autobusem nebo vlakem.

Den v Benátkách

Z kraje Benátek, kam vede dlouhý most, je velké parkoviště pro automobily. Je ovšem dost drahé. Myslím, že to bylo nějakých 5 euro na hodinu.
Takovým přístupovým bodem do Benátek je autobusové nádraží, kam se zřejmě dostanete jako první, ať už autobusem nebo pěšky z parkoviště či od mostu. Proud lidí z autobusového nádraží i zpět vedl přes moderní obloukový most. Vydal jsem se tedy tímto směrem. Na to, že byl leden, bylo teplo a slunečno. Šel jsem podél hlavního kanálu a vnímal atmosféru Benátek. Dýchala na mě ze všech stran. Spoustu lidí, kanály plné motorových taxiků i autobusových lodí, které jak jsem později zjistil jsou nejpoužívanějším dopravním prostředkem místních lidí.

Jak se dostat do Benátek

Hlavní přístupový bod do Benátek je přes most z města Mestre. Do města se dostanete pěšky, na kole, na motorce, autem, autobusem, vlakem i taxikem z letiště.

Letadlem do Benátek

Nejpohodlněji se do Benátek dostanete letecky. Letadla létají z Prahy na hlavní letiště "Marco Polo" severovýchodně asi 15 km od Benátek. S leteckým spojem přímo do centra nepočítejte. Z benátského letiště se do centra Benátek dostanete buď lodním taxikem, nebo levněji autobusovou lodí, která jezdí každou chvilku. Můžete jet také autobusem přes město Mestre. Přehled o leteckých spojích do Benátek a ceny naleznete na letenky do Benátek, kde můžete provést i případnou rezervaci.

Do Benátek autem

Z Prahy do Benátek je to po silnici 820 kilometrů, přibližně 11 hodin jízdy. Trasa je Praha-České Budějovice-Linz-Salzburg-Villach-Udine-Venezia. Budete potřebovat rakouskou dálniční známku, která platí na 10 dní a stojí 8 Euro. Dálniční poplatky v Itálii Vás vyjdou při jednosměrné cestě na 16 Euro. Celkově Vás zpáteční cesta autem (např. v klasické Škoda Octavia se spotřebou 6 l/100 km) z Prahy do Benátek vyjde okolo 5ti tisíc kč (počítán benzín a dálnice).
Po Benátkách se nemůže jezdit autem. Nepočítejte s tím, že byste si zajeli až k hotelu. Auto můžete zaparkovat hned z kraje Benátek, ovšem parkoviště jsou předražená. Proto doporučuji najít si místo kdekoliv ve městě Mestre, kde jsou z kraje mnohem levnější pacená parkoviště. Nebo stačí chvilku autem jezdit a najít si ve městě Mestre parkování zdarma. Z Mestre pak jezdí do Benátek spousty městských autobusů a také vlak. Jednosměrná jízdenka na autobus stojí 1,30 Euro.

Hotely v benátkách

Přehled o hotelích a cenách naleznete na hotely v Benátkách, kde si vybraný hotel můžete také zarezervovat. Rezervaci zásadně doporučuji předem. O Benátky je velký zájem a získat ubytování na poslední chvíli může být značný problém (seženete pouze dražší hotely). Nejnižší ceny za hotel se pohybují okolo 70 Euro za dvojlůžkový pokoj se snídaní na jednu noc. Můžete také nabídky chvilku sledovat a narazit na akční slevu.

9.1.2012 Daniel Lynn

Článek je chráněn autorským právem, napsán výhradně pro web MyCestovatele.cz a je zakázáno jeho kopírování

Den v Benátkách Benátky - na kraji Benátek
Benátky - den v Benátkách


MyCestovatele.cz - Web pro cestovatele - 2012-2019 - Daniel Lynn | PARTNEŘI | ZEMĚ | LETENKY | PRIVACI POLICY